بسم اللهِ الرَّحمن الرَّحیم

شهرام گدا (همایون) 

 

دوشنبه گذشته در حالی که گرمای بی‏سابقۀ هوا همه جا را به تعطیلی کشانده بود، بر حسب اتفاق ویدیوی زنده کانال یک را برای دقایقی تماشا کردم. شهرام همایون (معروف به شهرام گدا) طبق عادت همیشگی ‏اش پرت و پلا می‏ گفت. گاهی مثلاً به امریکا حمله می‏ کرد و می ‏گفت: جنگ هشت ساله به نظام فرصت داد تا خود را به ثبات برساند. در این سخن دو اعتراف موجود است، یکی ثبات نظام جمهوری اسلامی ایران و دیگری حمله امریکا (ونه عراق) به ایران! 

 

گاهی برای این که می‏ دانست ما مردم رهبرمان را تا حد جان دوست داریم، می‏گفت: اصلاً آقای خامنه ‏ای آدمی خوب، وطن دوست، رحیم، مهربان و دوست‏ دار بشر؛ اما چرا مملکت دست یک نفر(؟) باشد. و این اعتراف دشمن و منافقین و ضدانقلابیون در مورد مقام معظم رهبری عبرت آموز است!

  

گاهی به جلبک ‏های سبز و سازگارا و ... می ‏تاخت و پرواضح بود که دشمن از سراب سبز به شدت ناامید شده است.

 

اما نمایش شهرام گدا (همایون) زمانی خنده‏ دارتر شد که تصاویری از دیوار نوشته «ما هستیم» به شیوه منافقین خلق نشان می‏ داد. می‏ دانید که شیوه منافقین خلق اغلب یک تیم دو سه نفره مخصوص یک یا چند شهر است که با عجله شعاری را می‏ نویسند و فرار می‏ کنند، در حالی که این شعار فقط چند دقیقه باقی می‏ ماند و نخستین رهگذران آن را امحا می‏ کنند و وای به روزی که این دو سه نفر به دست جوانان این مرز و بوم بیفتند!!! حالا خودتان قضاوت کنید که در یک شهر به این بزرگی، وجود دو سه منافق که یا گول خورده ‏اند و یا مزدور اند (که باز هم گول خورده‏ اند) زیاد است؟ مخصوصاً وقتی بدانیم که گاه در چند شهر بزرگ فقط همین تیم دو سه نفره به دور از چشم جوانان میهن چیزکی می ‏نویسند و عکس می ‏گیرند تا به پولی برسند. شهرام گدا (همایون) مثل همیشه بحران هویت منافقین و ضدانقلاب خارج از کشور را برملا می ‏کرد و برای خوشامد اربابان تأکید می‏کرد که «ما هستیم» و روی گورمان را خاک نریزید و همان گونه که آمد تصاویری از شعارهای تیمی نیز نشان می ‏داد. اما اوج نمایش این شومن زمانی بود که همه نطق طولانی و دهان کف کرده خود را گره زد به درخواست پول از تماشاکنندگان ویدیو کانال یک.

  

شهرام گدا (همایون) می‏ گفت ما می‏ خواهیم برویم روی ماهواره هاتبرد و از این رو از تماشاچیان درخواست پول می ‏کرد. اینجا بود که فارغ از بحران هویت این جماعت اندک، معنی اصلی شعار «ما هستیم» برای تماشاچیان مشخص شد: ما گدا هستیم! این چنین است که شهرام همایون (گدا) بار دیگر ماهیت خود و هم‏پالکی ‏هایش را برملاکرد.